Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielamy pod numerem  +48 669 699 656

Wiadomości

D-Line dla Entuzjastów Audio-Video

Miłośnicy sprzętu audiowizualnego są bardzo wymagającymi klientami.  Oczekują najlepszej jakości, funkcjonalności oraz perfekcyjnego wyglądu. I słusznie!

Jeśli chodzi o sam sprzęt, nie patrząc na koszty dążą do zbudowania najlepszego możliwego systemu. Czy jest to system audio, kino domowe lub inna instalacja, najważniejsze jest dążenie do perfekcji pod każdym względem.

Okablowanie sprzętu przeważnie psuje perfekcyjny wygląd całego systemu. Nie bez przyczyny na zdjęciach reklamowych sprzęt nie jest połączony kablami.  Kolumny głośnikowe stoją bez podłączenia do wzmacniacza, a telewizor wisi na ścianie pozbawiony zasilania. W rzeczywistości estetyczne okablowanie zestawu to prawdziwe wyzwanie.

Oczywiście można kable ukryć w konstrukcji podłogi albo wykonać instalację podtynkową, ale zwykle oznacza to konieczność przeprowadzenia drogich i brudnych prac remontowo-budowlanych.  Dodatkowo tak wykonana instalacja nie pozwoli na wymianę, dodawanie lub usuwanie kabli. Zmiana umiejscowienia komponentów systemu też nie będzie możliwe.

Więc jakie jest najlepsze rozwiązanie? Najlepiej zastosować jedno z proponowanych przez D-Line rozwiązań. Posiadamy szereg opatentowanych wyrobów służących do zarządzania okablowaniem, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez społeczności AV zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w całej Europie.

Na przykład profile, dostępne w wielu kształtach i kolorach doskonale ukryją kable, a ich zastrzeżona konstrukcja pozwoli na dodawanie i usuwanie przewodów w przyszłości. Profile o przekroju ¼ koła idealnie wtapiają się w listwy przypodłogowe, te o przekroju ½ koła doskonale nadają się do poprowadzenia po ścianie. Można je nawet pomalować na kolor podłoża. Oczywiście dostępne są wszystkie potrzebne złączki, narożnikami i przejściówki.

Systemy D-Line zadowolą nawet najbardziej wymagających entuzjastów sprzętu audiowizualnego, pozwalając na zbudowanie wymarzonego systemu bez „kablowych” kompromisów.

Masz pytania? Prosimy o kontakt z nami.

 

Unikanie wypadków w domu i pracy

Wypadki w domu i pracy to zagrożenie, które dotyczy praktycznie każdego. Każdy więc powinien robić wszystko by im zapobiegać.

Potknięcia to najczęstsza przyczyna poważnych urazów w domu i miejscu pracy.

W samej Wielkiej Brytanii rocznie 1,000,000 osób jest hospitalizowanych z powodu potknięcia się w domu (źródło RoSPA - The Royal Society for the Prevention of Accidents ). Ponadto, brytyjska gospodarka traci ponad 500 mln funtów z powodu 1,500,000 utraconych dni pracy spowodowanych potknięciami w miejscu pracy (źródło hse.gov.uk).. Powyższe pokazuje, że zagrożenie potknięciem się w domu i w pracy jest istotne i kosztowne.

Jak możemy zmniejszyć ryzyko wypadków spowodowanych potknięciami?

Całkowite wyeliminowanie wypadków jest niemożliwe, ale istnieją sposoby aby istotnie zmniejszyć ich prawdopodobieństwo. Jeśli chodzi o zagrożenie potknięciem, najczęstszym winowajcą są przewody biegnące do urządzeń elektrycznych lub elektronicznych. Mogą to być kable komputerowe, zasilające lub sygnałowe. Dzięki zastosowaniu kilku łatwo dostępnych akcesoriów, zagrożenie potknięcia może być znacząco zmniejszone lub wyeliminowane całkowicie.

Ryzyko potknięcia minimalizują produkowane przez D-Line gumowe podłogowe osłony kabli. Osłony produkowane są w kilku rozmiarach, pozwalających na ukrycie i zabezpieczenie potrzebnej ilości kabli. Kilka innych produktów pozwala uporządkować i zabezpieczyć kable, które mogą stanowić zagrożenie.

Więcej o podłogowych osłonach kabli można przeczytać TU.

Naprawdę bezprzewodowo?

Coraz częściej słyszymy o rosnącej popularności technik bezprzewodowych w naszych biurach i domach.

Zaczynając od telefonów, drukarek, komputerów, konsol do gier, telewizorów, systemów muzycznych i kolumn głośnikowych - wszystkie te produkty reklamowane są jako „bezprzewodowe” lub posiadające „funkcje bezprzewodowe”. Nasuwa się więc pytanie, czy kable kiedyś w całości znikną z naszych biur i domów, a jeśli tak to kiedy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania. To prawda, że istnieje mnóstwo produktów "wireless". Jednak produkty te nadal muszą być podłączone do routerów, zasilaczy, i jak mówi jeden z ekspertów, "zawsze będzie potrzeba wykonania podstawowego okablowania w biurach i domach".

Z pewnością rozwijająca się technologia zredukuje ilość koniecznych połączeń kablowych, ale dużo z nich na pewno zostanie. Nie opracowano jeszcze chociażby efektywnej technologii zasilania bezprzewodowego. Równocześnie jakość transmisji bezprzewodowej nie zadawala wszystkich, na przykład wyrafinowani audiofile, ciągle podłączają kolumny głośnikowe drogimi kablami ze wzmacniaczami.

D-Line produkuje szereg opatentowanych produktów, które nie tylko potrafią zgrabnie ukryć kable ale też zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom.

Tak więc, pomimo pozornie zmniejszającego się zapotrzebowania na kable, jesteśmy pewni, że popyt na nasze produkty nie będzie malał, bo wygląd, wygoda i bezpieczeństwo zawsze będą w cenie.

 

Zdobyte nagrody

Kontakt

SIGDEN Janusz Czarnowski sp. j.
ul. Jarowa 16
81-173 Gdynia

biuro@d-line.pl
Janusz Czarnowski
+48 669 699 656
janusz.czarnowski@d-line.pl

Zeskanuj KOD QR

Social media

Znajdź nas

Galeria

6.jpg