Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielamy pod numerem  +48 669 699 656

Często zadawane pytania

Który produkt należy wybrać?

Wybór produktu określają następujące parametry:

-       ilość (przekrój wiązki) kabli, określa rozmiar produktu

-       miejsce instalacji ( narożnik, powierzchnia płaska), określa kształt produktu

-       względy estetyczne ( kolor, rodzaj akcesoriów)

Jak wykonywać pomiary?

Pamiętaj, aby podczas pomiarów przewidzieć miejsce na akcesoria (narożniki, łączniki itp.). Aby dokładnie określić miejsce cięcia używaj akcesoriów jako szablonów. Dokładne pomiary są szczególnie istotne gdy używamy akcesoriów typu „Smooth-Fit”.

W przypadku stosowania akcesoriów „Clip-Over” odstęp nie musi być precyzyjny, ale trzeba pozostawić odpowiedni naddatek długości aby „łapki” nakładki miały się za co zaczepić.

 Jak wykonać cięcie?

Profesjonaliści często używający produktów D-Line mogą zainwestować w nożyce zapadkowe, zapewniającę najszybsze cięcie.

Na zdjęciach widać, że zamknięcie "click-lock" jest na górnej krawędzi prpfilu. Czy profile można instalować odwrotnie, zamknięciem od dołu?

Tak, ale wtedy w trakcie instalacji nie skorzystamy z pokrywki jako pomocy podtrzymującej instalowane kable.

Ile razy można otwierać i zamykać profil? Czy zawias nie pęknie?

Profile D-Line mogą być otwierane i zamykane tysiące razy, co pozwala na łatwe dodawanie i usuwanie kabli. Elastomerowy zawias jest praktycznie niezniszczalny.

Jak najłatwiej instalować profile o przekroju ¼ koła?

Film pokazuję preferowaną procedurę:

Czy taśma samoprzylepna wystarczy do trwałej instalacji?

W przypadku profili Mikro, Mini i ¼-koła taśma jest wystarczająca. Należy zaznaczyć, że powierzchnia do której przyklejamy profile powinna być czysta i płaska.
Jeśli natomiast profil ma podstawę szerszą niż 40mm (na przykład 50mm x 25mm) wtedy, ponieważ ciężar instalowanych kabli będzie wywierał znaczącą siłe odrywającą sugerujemy zastosować dodatkowy sposób instalacji, na przykład przykręcenie do podłoża co 30cm.

Czy można wiercić profile D-Line?

Tak. Większość profesjonalnych Instalatorów właśnie tak robi, wiercą otwory i przykręcają profile. Rekomendujemy takie rozwiązanie dla profili szerszych niż 40mm, ponieważ ciężar dużej ilości kabli może spowodować odklejenie się zainstalowanego profilu.

Co zrobić jeśli pojawi się szparka między profilem i narożnikiem, łącznikiem etc?

Szparka może się pojawić jeśli instalujemy profile na nierównej powierzchni, albo kąt między ścianami jest inny niż 90 stopni. W takim przypadku polecamy użyć niewielkiej ilości silikonu w dobranym do listwy kolorze w celu zamaskowania szczeliny.

Czy i jak można profile pomalować?

Tak, profile można malować. Przed malowaniem polecamy delikatnie zmatowić błyszczącą powierzchnię profilu za pomocą drobnego papieru ściernego np. o ziarnistości 400. Zwykle konieczne jest dwukrotne malowanie.

Czy profile D-Line można wyginać?

Tylko profile Micro i Mini można delikatnie wygiąć. Profilu D-Line ¼ koła nie należy wyginać.

Czy profile D-Line mogą być używane na zewnątrz?

Profile D-Line zostały zaprojektowane do używania wewnątrz pomieszczeń, ale wiemy, że często są również instalowane na zewnątrz budynków. Produkujemy je z materiału odpornego na promieniowanie UV, więc nie zmienią koloru ani nie staną się kruche nawet po długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Materiał jest stabilny w zakresie temperatur -30 stopni C (-22 F) do + 60 stopni C (140 F).
Profile są bryzgoszczelne, jednakże akcesoria (np. narożniki) są od spodniej strony otwarte (okrywają profil tylko od strony zewnętrznej), więc tą drogą ściekająca po ścianie woda może dostać się do wnętrza profilu. Jeśli woda nie dotrze do miejsca gdzie kable są odizolowane (np. puszki przyłączeniowe) to nie powinno to stanowić problemu. Aby uczynić całą instalację bryzgoszczelną należy uszczelnić wszystkie wrażliwe miejsca za pomocą silikonu.

Czy D-Line dba o środowisko naturalne?

D-Line używa tylko nowych materiałów, dostarczanych przez sprawdzonych dostawców. Pozwala to na pełną kontrolę i gwarantuje doskonałą jakość. Wszystkie procesy są wolne od obecności metali ciężkich. Produkty można poddać recyclingowi. Profile wykonane są z kombinacji dwóch materiałów PCV i TPE (elastomer termoplastyczny) do wykonania zawiasu. Z tego powodu nie można profili utylizować jako 100% PCV.

Czy profile D-Line mogą być instalowane wokół okien wykuszowych?

Do naszych profili produkujemy tylko "90 stopniowe" narożniki, zewnętrzne, wewnętrzne i płaskie. Powierzchnie okien wykuszowych spotykają się zwykle pod kątem 45 stopni lub większym. 
W przypadku konieczności wykonania połączenia profilów pod kątem innym niż 90 stopni sugerujemy wykorzystanie szablonu oraz wykonanie próbnych cięć przy użyciu krótkich odpadków profilu. Ewentualne niedokładności należy zamaskować za pomocą silikonu.
 

Czy profile D-Line pasują do "Cable Tidy Units"?

Tak, obie grupy produktów zostały do siebie dostosowane.

Czy profile D-Line można użyć do ukrycia rur? 

Nasze profile zostały zaprojektowane do ukrywania kabli. Jednak czasem profil 60mm x 30mm bywa używany do ukrywania rur w przypadku nowych instalacji. 

 

 

Zdobyte nagrody

Kontakt

SIGDEN Janusz Czarnowski sp. j.
ul. Jarowa 16
81-173 Gdynia

biuro@d-line.pl
Janusz Czarnowski
+48 669 699 656
janusz.czarnowski@d-line.pl

Zeskanuj KOD QR

Social media

Znajdź nas

Galeria

29.jpg